1956 senesinden 2017 senesine kadar, İstanbul Çağlayan´da küçük bir marangoz atölyesinde ustalık yapan dedemizden bize miras kalan mobilya sektörüne, Woodenworkz Masif Tasarım Mobilya olarak girişimiz 2018 senesinde aynı atölye ile oldu. 2019 yılında atölye üretim ve işgücü kapasitemizin artması ile birlikte çok sevdiğimiz emektar atölyemizi Dolapdere´de daha büyük bir yere taşıdık. Vizyonumuz her zaman sıfır hata ile üretim oldu ve bunu, tasarım ve üretimlerimizin her evresinde uygulamayı kendimize düstur edindik. Orantılı büyümenin getirdiği olağan sonuç olarak; 2019 yılının son aylarında yerimizi Kağıthane Sultan Selim Mahallen’de bulunan ofis/atölyemize taşıdık. Ve bir buçuk yıl boyunca burada ağacı sanata dönüştürmeye devam ettik. Bu süre zarfında harika işlere imza attık ve harika hayatlara dokunduk. “Bir mutlu müşteri, devamında 40 mutlu müşteriyi getirir” ilkesinnden yola çıkarak, yüzlerce mutlu müşterilerimiz oldu. Biz herbirine ailemizden biri dedik. Ve herbiri kurumsallaşma ve markalaşma sürecimize ışık oldular. 2021 yılının Temmuz ayı itibariyle şuandaki işyerimize geçtik ve ofis/atölyenin yanına bir de işçilik ve malzeme kalitemizi gösterebilelim diye showroom ekledik. Halihazırda Levent Sanayi mahallesin’de bulunan fabrikamızda alanında uzman üretim kadromuz, satış, mimari ve tasarım ekiplerimiz ile birlikte özel üretim masif mobilyaya değer katmaya devam ediyoruz.

Ödeme Seçeneklerimiz 

Woodenworkz´den sipariş vermek istediğinizde kredi kartı ile ödeme veya banka transferi ile ödeme olacak şekilde iki farklı ödeme yönteminiz bulunmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme 

Kredi/banka kartı ile yapacağınız ödemelerde Master Card, Visa ya da Amerikan Express kartınızı kullanabilirsiniz.

Bu ödeme yöntemi %100 güvenli olabilmesi adına, sadece showroomumuzda şifre ile yapılan fiziki işlemlerde geçerlidir.

Kredi/banka kartı ile ödemelerde bankaların 5411 sayılı Bankacılık Kanunu gereği uygulamış oldukları komisyon oranları, taksit miktarınıza da bağlı olarak alışveriş tutarına eklenmektedir. Kredi/banka kartı ile taksitli alışveriş sadece Bonus özellikli kartlarda geçerlidir.

Banka transferi ile ödeme 

Siparişinizi havale/eft ile ödemek istemeniz durumunda ise sipariş sözleşmenizde yer alan banka hesap numaralarımızdan size uygun olan bankaya, toplam sipariş tutarınızın %70´ini sipariş aşamasında; %30´unu ise ürün teslimatında olacak şekilde havale/eft ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Ürünlerin üretim süreci havale/eft´niz hesaba geçtiği gün başlamaktadır. Sözleşme sonunda, teslimata hazır olan ürününüzü herhangi bir sebepten dolayı tarihinde teslim almak istemez ya da bekletmek istemeniz durumunda sözleşmemizde yazan vade tarihinde kalan bakiyenizi havale/eft ile göndermeniz gerekmektedir. Sözleşme tarihinden önce teslimata hazır olan ürünlerinizin teslimatını istemeniz durumunda ise kalan bakiyenin havale/eft işlemi teslimatın gerçekleştiği gün olarak yapılması gerekmektedir.

Teslimat

Woodenworkz’den sipariş verdiğiniz ürünler, üretim süreci tamamlandıktan sonra iki iş günü içerisinde teslimat ve nakliyeye hazır duruma gelmektedir.
İstanbul içi teslimat ve kuruluşlar ücretsiz olarak kendi ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Şehir dışı gönderimlerde ise müşterinin ve lokasyonun durumuna bağlı olarak opsiyonlu gönderim seçeneklerimiz bulunmaktadır.
İlk olarak eğer ki teslimat bölgesi, çözüm ortağımız lojistik firmasının güzergahı üzerindeyse, ürünlerimiz sigortalı olarak kapınıza kadar taşınmaktadır. Kurulum gerektiren ürünlerde, kurulum alıcı tarafından yapılmaktadır. Bu opsiyonda fiyatlandırma desi ve kilometre hesabına göre yapılmaktadır. Teslimat süresi, ürünler nakliye teslim edildikten sonra 72 saattir. Ürünler taşıyıcı firmaya teslim edildikten sonra çıkan ürün takip kodu ile ürünlerin nerede olduğunu görebilir, teslimat öncesi bilgi mesajı alabilir ve kendi müsaitliğinize göre randevulu teslimat planlayabilirsiniz.
Bir diğer seçenek olarak, istenildiği takdirde ürünlerin gönderimi ve kurulumu kendi ekiplerimiz ile yapılabilir. Bu durumda ürünler yola çıktıktan sonra 24 saat içerisinde sizlere teslim edilir. Bu opsiyonda fiyatlandırma teslimat zamanı güncel tutarlar üzerinden hesaplanarak yapılmaktadır.
Son olarak, ürünler ambar ile gönderilebilir. Ambar firmaları çalışma sistemi gereği, ürünleri dış kapınıza kadar getirir, daireye taşıma ve kurulum alıcıya aittir. Bu aşamada istenildiği takdirde ekstra ücret ödeyerek, daireye taşınma ve kurulum yaptırılabilir. Ürünler ambara teslim edilmeden önce, şehir dışı nakliye standartlarına uygun olarak profesyonel bir şekilde paketlenmektedir. Kapı önü teslimatlarında, daireye taşıma esnasında oluşabilecek vurma, çarpma, çizme veya düşürme gibi durumlardan müşteri kendisi sorumludur. Woodenworkz tarafından ambara teslim edilen ürünler teslimat zamanında fotoğraflanarak müşteriye iletilmektedir. Ürünlerin ambara verildikten sonraki teslimat süresi mesafeye bağlı olarak 24 saat ile 72 saat arasında değişmektedir. Gönderim ücretleri ise teslimat zamanındaki güncel fiyatlar üzerinden desi hesabı yapılarak hesaplanmaktadır.
Yurt dışı ürün gönderimlerinde ise uluslararası lojistik alıcı tarafından sağlanmaktadır. Ürünler uluslararası taşıma standartlarına uygun olarak paketlendikten ya da kasalandıktan sonra müşteri tarafından ayarlanan taşıyıcı firmaya atölyeden teslim edilebileceği gibi , firmanın İstanbul içi deposuna da ücretsiz olarak gönderilebilir. Uluslararası standartlara uygun paketleme ya da kasalama işlemi için ücretlendirme alıcıya aittir.

Renklendirme

Bilindiği üzere ağaç canlı bir varlıktır ve işlenip mobilya haline getirildiğinde bile canlılığını korur ve nefes alıp yaşamaya devam eder.
Woodenworkz olarak bizler de ağacın doğal hayat döngüsünü sürdürülebilir kılmak adına yaşamaya devam etmesi için, özellikle farklı bir renklendirme yöntemi tercih edilmediği sürece, ürünlerimizi insan ve evcil hayvan sağlığına zarar vermeyecek şekilde %100 doğal yağ ile renklendirmeyi tercih ediyoruz. Doğal yağ sayesinde kullanımı, bakımı kolay, uzun ömürlü ve sağlıklı mobilyalar yaşam alanlarınızda yerini alır.
Her ağacın kendine has bir dokusu, damar yapısı ve ham rengi mevcuttur. Aynı kalastan kesilmedikleri sürece ve hatta bazen aynı kalasın içerisinde dahi ağacın karakter ve renk tonunda ufak tefek farklılıklar olabilir. O yüzden oluşabilecek bu ton farklılıkları hata olarak algılanmamalıdır.
Doğal yağ ile renklendirme, ağacın hare ve gözeneklerini kapatmazken; mobilyalarımızı küflenme, böceklenme, lekelenme, sıvı ve ısı teması gibi olası sorunlara karşı da koruyucu görevi görür.
Özellikle tercih edilmesi durumunda yapılabilecek diğer renklendirme seçenekleri ise cilalama ya da lake uygulamasıdır. Her iki uygulamada da ürünler seçilen renk ile boşandıktan sonra üzerine rengi korumak için vernikleme işlemi yapılmaktadır. Bu aşamada vernik dokusu mat, ipek mat ya da parlak olarak tercih edilebilir. Lake ya da Cilalı ürün, kullanım açısından doğal yağ ile karşılaştırıldığında bakımı daha zordur ve ekstra özen gerektirir.

Numune Gönderimi

Woodenworkz olarak tüm ürünlerimizi sipariş üzerine kişiye özel olarak üretmekteyiz. Kişiye özel üretimin en güzel avantajlarından bir tanesi şüphesiz ki ürünün rengine üretim esnasında karar verebilmektir.
Bir mobilyanın model, fonksiyonellik ve işlevselliği kadar konumlanacağı ortamdaki ürünlerin renkleri ve ortamın genel ambiyansı ile uyumlu olması da son derece önemlidir. Bu yüzden ürünün renk kararı aşamasında da, diğer tüm kısımlarda olduğu gibi son derece hassas, özenli ve hataya yer vermeyecek şekilde muazzam bir yönetim ile ilerliyoruz.
Ağaç tercihine karar verip, sipariş oluşturulduktan sonra; doğal yağ renk kartelalarından seçilen ağacın renk alternatiflerini müşterilerimize iletiyoruz. Bu renk alternatifleri arasından istek, öncelik ve beklentilere uygun olarak yaşam alanlarını en dinamik hale getirecek beş, altı renk seçiliyor ve seçilen renklerden ürünün üretiminde kullanılan ahşaplar üzerine denemeler yaparak, hazırlamış olduğumuz numuneleri müşterilerimizin istediği adrese gönderiyoruz. Bu sayede renkler ortamın gece ve gündüz ışığında çıplak göz ile görülerek, mekana en uygun renk seçilir.

Kumaş Seçimi

En çok kullandığımız mobilyalar şüphesiz ki döşemeli ürün gruplarıdır. Koltuk, berjer ya da sandalye hiç fark etmeksizin, bunların seçiminde rahatlık, konfor ve uzun ömürlülük kadar doğru kumaş seçimi de çok önemlidir.

Kumaş seçerken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bir tanesi mobilyanın bulunduğu alandaki diğer renk ve dokular ile yakalayacağı uyumdur. Ortamın genel ambiyansına bağlı olarak çok hareketli ya da fazla desenli kumaşlar zamanla göz yorabileceği gibi, çok düz veya dokusuz kumaşlar da mobilyada ve mekanda kaybolabilir.

Kullanım açısından en önemli unsur ise seçeceğimiz kumaşın yaşam şeklimize ve kullanıcı profilimize uygun olmasıdır. Evcil hayvanların ya da küçük çocukların bulunduğu alanlarda, onlarında konforunu düşünerek kullanımı ve temizliği kolay kumaşlar tercih edilmelidir.

Bazı kumaşlar dekorasyon ile çok uyumlu olup, çok güzel gözükseler de yıkanmaya, silinmeye ya da kuru temizlemeye müsaade etmez. Bu da ortamın genel hijyenini bozarak, sağlıksız bir hava yaratır. Bu yüzden kumaş seçiminde kolay temizlenme, leke tutmama ve yıkanabilme gibi özelliklerin olmasına dikkat etmek gerekir.

Özel Ölçü ile üretim

Kişiye özel üretimin en önemli avantajlarından bir tanesi, tarzını ve modelini beğendiğiniz ürünü kendi yaşam alanlarınıza uygun olarak ürettirebilmektir.

Her ne kadar stokları ürün üretmesek de her ürünün tasarımının kendine has ölçüleri mevcuttur. Fakat orijinal ölçüler bazen alanlarımıza büyük gelebilir ya da daha ferah mekanlar için ölçüleri genişletmek isteyebiliriz. Böyle durumlarda modelin tasarımını bozmayacak şekilde, doğrusal oranda ölçü değişiklikleri yapılabilmektedir.

Yapılan ölçü değişikliklerinden sonra ürünün nasıl gözükeceği, sipariş aşamasından sonra mimari bölümümüz tarafından teknik çizim ve 3D modelleme yapılarak müşterilerimiz onayına sunulmaktadır. Bu onay aşamasında, çizimler üzerinde değişiklik istenmesi durumunda, revizeler yapılmaktadır.

Özel Model Ürünler

Hemen hemen her kategoride kendimize özel ürünlerimiz olsa da, %100 müşteri memnuniyetini ilke edindiğimiz için, kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını belirleyerek en doğru çözümleri müşterilerimize sunuyoruz.

Bunun için de bazen farklı birkaç modeli bir araya getirerek, bazen de sıfırdan ürün tasarlayarak beklentilere en iyi karşılık verecek ürünü üretiyoruz.

Kimi zaman bir mutfak ya da banyo dekorasyonuna imza atarken, kimi zamanda uçan bir yatak tasarımında yahut bir evin merdiveninden bahçesine, balkonundan ardiye alanına kadar farklı köşelerinde Woodenworkz kalitesi ile fark yaratıyoruz.

Geleneksel Montaj

 

Her bir mobilyamız ve mobilyaların her bir parçası, geleneksel montaj yöntemleri kullanılarak; makineleşme olmadan yalnızca ahşap el işçiliği ile üretilmektedir. Maksimum güç ve dayanıklılığı sağlayarak, ahşabın yaşam eğrisi de göz önünde bulundurularak , uzun yıllar boyunca sağlam kalabilmesi adına farklı ahşap birleştirme teknikleri kullanılmaktadır.

Sürdürülebilirlik

 

Ürünlerimizin sürdürülebilir olması için fazlaca özen gösteriyoruz. Ekolojik dengeye uyumlu olabilmeleri adına, yüksek geri dönüştürülebilir masif ahşap malzeme kullanımı ile birlikte, emisyon ve karbondioksit salınımını  en aza indirerek, malzeme israfını minimumda tutarak yeniden kullanılabilir ürünler tasarlıyoruz.

 

Geri Dönüşüm

 

Mobilyalarımız, ağacın asaletini koruyarak ve minimum işleme tabii tutularak %60 masif ahşaptan yapılmaktadır. Masif ahşabın kolay bakım ve onarılma avantajı vardır ve bu nedenle yıllarca dayanır. Büyük oranda geri dönüştürülebilir bir malzeme olan ağaç, nesilden nesile aktarılabilen yaşayan bir varlıktır.